Ordonanța Militară Nr.3/24.03.2020-Primăria Feldioara

Având în vedere prevederile Ordonanței Militare Nr.3/24.03.2020, în atenția locuitorilor Comunei Feldioara, privind măsurile de prevenire a răspândirii COVID-19

Primăria Feldioara vine în sprijinul tuturor persoanelor aflate în situații vulnerabile, vizând, cu precădere, cele mai expuse categorii sociale, respectiv: persoane peste 65 de ani, adulți cu dizabilități, persoane fără adăpost, familii monoparentale, persoane victime ale violenței domestice, aceștia putând solicita sprijin pentru efectuarea de cumpărături și medicamente. Facem apel către dumneavoastră, cei ce aveți acces la aceste informații și cunoașteți persoane aflate în dificultate, să ne transmiteți, prin următoarele mijloace de comunicare, date de contact (Nume, Prenume, Adresă, Telefon), la numerele de telefon 0268 265 403 – Primăria Feldioara (serviciu permanent), 0268 265 075 – Centru de Informare Turistică Feldioara (interval orar 08:00-16:00), E-mail: contact@primaria-feldioara.ro , sau aici, prin mesaj privat. Baza aceasta de date este în continuă actualizare în cadrul departamentului de Asistență Socială, iar orice informație ne poate fi de un real ajutor. Suntem alături de dumneavoastră! Vă mulțumim!